Pozostałe atrakcje

Pozostałe atrakcje

Pawilon Chłodu. Na piedestale umieszczono tu nieograniczony dostęp do lodu, który powinien służyć do nacierania miejsc szczególnie mocno nagrzanych na naszym ciele. Pawilon Chłodu to przede wszystkim jednak niecka z zimną wodą zapewniająca szybkie i co bardzo ważne - jednolite schłodzenie naszego organizmu. Przed kąpielą proszę pamiętać o obowiązkowym prysznicu, a po kąpieli o chwili odpoczynku na siedzisku naprzeciwko.
 

Wypoczywalnia. Po każdej sesji saunowej nasz organizm domaga się odpoczynku. Tutaj znajdziemy go w nadmiarze. Wypoczywalnia to miejsce wyciszenia, kontemplacji i spokoju, z widokiem na Ścieżkę Zmysłów i krążących po niej zadumanych saunowiczów. Wchodząc do środka prosimy o zachowanie ostrożności, by nie wybudzić drzemiących z regenerującego snu.

W tym pomieszczeniu prosimy o zachowanie bezwzględnej ciszy!
 

Tepidarium. To jedna z dwóch wypoczywalni w naszym obiekcie. Tepidarium charakteryzuje się wyprofilowanymi, podgrzewanymi leżankami oraz nieco podwyższoną temperaturą powietrza, zbliżoną do temperatury ludzkiego ciała. W rogu pomieszczenia znajduje się duże jacuzzi, w którym  po uprzednim prysznicu, można odpocząć po kilku sesjach saunowych.


Ścieżka Zmysłów. To zagadkowe miejsce owiane jest mgiełką tajemnicy. Spacerując boso po kamiennym dukcie doznajemy nie tylko dokładnego masażu stóp, który jak wiemy jest znamienny dla masażu w ogóle. Zwłaszcza po dobrze przeprowadzonym rytuale saunowym, podczas swobodnej kontemplacji, możemy mieć szanse na przełamanie kilku poziomów naszej świadomości. Odkrycia, których wówczas doświadczymy, mogą dać nam chwilowe, acz niezmierzone szczęście. Lub też – co gorsza - pozostawić trwałe urazy na naszej psychice. Dlatego długich wędrówek po Ścieżce Zmysłów nie polecamy tym, którzy nie są pewni swojej natury i  świadomie nie zamierzają jej odkrywać.

Wodna Grota. Znaleźć tu można różnego rodzaju strumienie wody: od delikatnego jak w prysznicu wrażeń, po dość gwałtowne, jak wiadro z zimną wodą. Po każdej wizycie w saunie zalecamy jednak kąpiel pod prysznicem. Jego temperatura i intensywność powinna być zależna od stopnia nagrzania i zahartowania naszego organizmu. Ciepła woda delikatnie wspomoże oczyszczenie naszego ciała z potu i toksyn. Zimna pozwoli na szybsze schłodzenie, co zapewni zwiększenie odporności naszego organizmu. Należy pamiętać, iż jednym z najważniejszych elementów cyklu saunowego jest dokładne i szybkie schłodzenie, ale nie wychłodzenie organizmu. 

powrót do listy