Aktualności

Dzień babci i dziadka w Aquadromie!

Zdrowi dziadkowie to szczęśliwe wnuki – takie hasło przyświeca akcji, która w najbliższy poniedziałek i wtorek odbędzie się w Aquadromie w Rudzie Śląskiej. W tych dniach babcie i dziadkowie kupując bilet godzinny do Strefy Rekreacji i Sportu, drugą godzinę otrzymają gratis. Dodatkowo każdy wnuczek będzie mógł skorzystać z promocji dziadków i cieszyć się wraz z nimi z szerokiej gamy wodnych atrakcji.

- Ta akcja jest ukłonem w stronę naszych babć i dziadków. Każdy z nas ma miłe wspomnienia z dzieciństwa, kiedy z dziadkami można było pozwolić sobie na większe szaleństwa. Chcemy wrócić do tamtych czasów i przypomnieć dzieciom, zarówno tym młodszym i tym starszym, jak cudownie można spędzić czas w towarzystwie dziadków. – komentuje Agnieszka Piekorz z Aquadromu.

Jednak to nie koniec atrakcji, jakie czekają na Seniorów w dniu ich święta w Aqaudromie. Mając na uwadze problem dużej ilości niezdiagnozowanych przypadków nadciśnienia i cukrzycy, Fundacja „Unia Bracka”, zachęca do skorzystania w godzinach 14:00-19:00 z bezpłatnego profilaktycznego pomiaru ciśnienia oraz pomiaru cukru.

- Choroba nadciśnieniowa jest przyczyną ogromnej liczby zgonów na świecie. W Polsce na nadciśnienie choruje co trzeci dorosły Polak, niestety ponad połowa chorych nie zdaje sobie sprawy z własnej choroby - informuje Katarzyna Barglik-Śleziak, kierownik Przychodni „Bielszowice” Fundacji „Unia Bracka”. - Podobnie jest w przypadku cukrzycy, na którą w Polsce choruje około 2,5 mln ludzi, z czego 750 tyś. nie jest zdiagnozowana, a co za tym idzie nieleczona. Dlatego tak ważne jest regularne badanie ciśnienia oraz poziomu cukru – dodaje Katarzyna Barglik-Śleziak.

Aquadrom – więcej niż park wodny. Masz pytania?

Zadzwoń! (32) 797 36 00

powrót do listy