Aktualności

Film instruktażowy dla osób głuchych i słabosłyszących

Ponad 3 terbajty danych, zużyte ponad 28000 litrów powietrza i 14 godzin spędzonych pod wodą - tak w liczbach wyglądało kręcenie innowacyjnego materiału video w naszej tubie.

Innowacja społeczna „MIGIEM POD WODĘ”, za który odpowiada Centrum Nurkowe Maska, polega na stworzeniu materiałów szkoleniowych w formie filmu w polskim języku migowym wraz z napisami, aby otworzyć podwodny świat osobom głuchym i słabosłyszącym.

Film szkoleniowy będzie składał się z części teoretycznej, w której będą poruszane takie zagadnienia jak: historia nurkowania, sprzęt nurkowy, środowisko wodne, fizyka nurkowania, fizjologia, patofizjologia, pierwsza pomoc i technika nurkowania.

4 sierpnia nagrywaliśmy z naszymi instruktorami sceny pod wodą w celu pokazania wszystkich ćwiczeń, które kursant musi wykonać podczas zajęć takie jak np. opróżnianie maski z wody, znalezienie automatu, kontrola pływalności i inne.

Dzięki innowacji osoby głuche i słabosłyszące zamierzające uzyskać międzynarodowy certyfikat otrzymają materiały szkoleniowe w pełni przystosowane do ich potrzeb, a po zdaniu egzaminu końcowego uzyskają certyfikat uprawniający do nurkowania do głębokości 20 metrów.

Dzięki temu również osoby słyszące, poprzez przebywanie z osobami niesłyszącymi i słabosłyszącymi, zmniejszą dystans społeczny i nawiążą nowe relacje.

 

Aquadrom – więcej niż park wodny. Masz pytania?

Zadzwoń! (32) 797 36 00

powrót do listy